۱۱ منبع مناسب برای طراحان لوگو

اگر می خواهید طراحی لوگو را فرا بگیرید یا مهارت طراحی خود را تقویت کنید، یک سر به این منابع آنلاین لوگو بزنید، وب سایت هایی که در آن ها هزاران ایده و الهام خواهید یافت. دنیای وب منابع بسیاری را برای ما به ارمغان می آورد که می توان در آن ها آموزه های فراوانی را  برای طراحی یک لوگوی مناسب آموخت. اما گاهی گزینه های زیاد باعث سردرگمی می شود، پس ما تعدادی از بهترین های این منابع را  که واقعا می توانند مفید باشند را انتخاب کرده ایم. 

۱- Logoed

Logoed یک بلاگ می باشد که لوگو های  زیبا را دسته بندی کرده است. یک وب سایت تک صفحه ای که بیش از یک دهه فعالیت می کند بنابراین از آرشیو خوبی برخوردار می باشد. یک وب سایت با ترکیب بندی ساده که با اسکرول کردن می توانید نمونه های بیشتر را ببینید.

۲-  Logospire

اگر به دنبال یک منبع الهام برای لوگو می گردید، گالری Logospire می تواند یک شروع خوب باشد. با یک دسته بندی ساده و رابط کاربری آسان که به راحتی می توانید در آن پیمایش کنید. این وب سایت کمترین توضیحات را دارد و می گذارد که خود طرح توضیحات را بدهد. ۱۲ پروژه در هر صفحه و ۱۴صفحه که احتمالا در آن ها ایده های خوبی پیدا خواهید کرد.  

۳-  Brand New

آمیزه ای از گرافیک دیزاین و تحلیل است که درباره آثار هویت سازمانی نظراتی ارائه می دهد. پس اگر به دنبال وب سایتی می گردید که اطلاعاتی را درباره لوگو ارائه دهد و همچنین پیشنهاداتی راجع به طراحی های زیبا داشته باشد،  جای خوبی را پیدا کرده اید.

۴- Creattica

Creattica یک گالری از طرح و الهامات بصری است که اگر چه فقط مختص طراحی لوگو نیست اما در هر حال بیش از ۳۰۰۰ پروژه را در دسته بندی لوگو ها در خود جای داده است. در آن هر کسی می تواند آثار خود را ثبت کند که بهترین آثار در گالری آن درج خواهد شد. یکی از نقاط قوت Creattica تصاویر بزرگ بند انگشتی آن است که به خاطر عدم نیاز به کلیک مجدد برای مشاهده نسخه بزرگتر در زمان شما صرفه جویی خواهد شد.

۵- Logo of The Day

Logo of The Day پروژه یک طراح گرافیک به نام Jacob Cass می باشد که در سال ۲۰۰۸ راه اندازی شد. این وب سایت هر روز یک لوگو را به عنوان بهترین لوگو در آن روز معرفی می کند که توسط جامعه طراحان سایت انتخاب می شود. بعد از ۸ سال فعالیت مجموعه ای از بهترین لوگو ها را در آرشیو خود دارد که می تواند منبع الهام شما در طراحی لوگو باشند.

۶- Logo Lounge

این وب سایت یک منع جالب از تحقیق، بحث و بررسی و الهام برای طراحی لوگو است که برای نیاز طراحان ایجاد شده و هم اکنون بیش از ۱۷۵٫۰۰۰ نمونه را در خود جای داده است. Logo Lounge به طراحان این اجازه را می دهد طرح لوگو ها را با دوستان و یا مشتریان خود به اشتراک بگذارند.

۷- Logo Gala

اگر به دنبال بینشی مناسب برای طراحی خود هستید باید یک بار هم که شده به این وب سایت بزنید. بلاگ مورد علاقه بسیاری از افراد خلاق و با استعداد در زمینه طراحی لوگو که شامل بخش های زیادی از جمله بخش اخبار مفید در مورد این عرصه است. چیزی که باعث تمایز این سایت از دیگر رقبا می باشد قسمت « برجسته ترین لوگو ها » است که به هنرمندان این امکان را می دهد که پروسه طراحی خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و به بحث و تبادل نظر و پرسش و پاسخ درباره طرح های خود بپردازند.

۸- Logo Moose

یک جامعه آنلاین از طرح ها و ایده برای لوگو می باشد که بهترین طرح ها را از حرفه ترین طراحان به نمایش می گذارد. طراحان می توانند در تمام طول سال طرح های خود را ثبت کنند و در تالار های گفتوگوی سایت شرکت کرده و نکات کلیدی و مفیدی را از سوی دیگران یاد بگیرند و با بازخورد طرح های خود از سوی طراحان رو به رو شوند.

۹-  Logo Design Love

یک جامعه آنلاین از طرح ها و ایده برای لوگو می باشد که بهترین طرح ها را از حرفه ترین طراحان به نمایش می گذارد. طراحان می توانند در تمام طول سال طرح های خود را ثبت کنند و در تالار های گفتوگوی سایت شرکت کرده و نکات کلیدی و مفیدی را از سوی دیگران یاد بگیرند و با بازخورد طرح های خود از سوی طراحان رو به رو شوند.

۱۰- Logo Pond

بهترین های هویت سازمانی را از سراسر اینترنت جمع آوری کرده و یک جا به نمایش گذارده است. هنرمندان از تمامی سطوح این وب سایت را به یک دنیای پر از طرح و ایده تبدیل کرده اند. سادگی در مرور این وب سایت یکی از مزیت های آن است و همچنین شما می توانید آثار خود را در آن با دیگران به اشتراک بگذارید و به این دنیا بپیوندید.

۱۱- Creative Blog

شما می توانید بسیاری از مقالات مربوط به لوگو و طراحی آن را در این وب سایت بیابید.

اگر ما منابع طراحی لوگوی شما را جا انداخته ایم، در کامنت ها به ما یاد آوری نمایید.

منبع